Ubezpieczenie OC Pojazdu

Posiadasz pojazd mechaniczny? Wykup ubezpieczenie OC. W świetle Ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, każdy posiadacz pojazdu mechanicznego zobowiązany jest do wykupienia OC pojazdu.

OC pojazdu mechanicznego to ubezpieczenie, które chroni zarówno kierowcę, jak i poszkodowane przez nie osoby. Jako posiadacz pojazdu z ubezpieczeniem OC zyskujesz komfort, gdyż spowodowana przez Ciebie szkoda zostanie pokryta przez towarzystwo ubezpieczeniowe, z kolei poszkodowany nie musi się obawiać, o wypłatę odszkodowania.

Kiedy musisz wykupić ubezpieczenie OC

Ubezpieczenie OC pojazdów mechanicznych, dotyczy wszystkich osób, które posiadają:
  • samochód osobowy,
  • motocykl,
  • ciągnik samochodowy,
  • autobus,
  • quad,
  • inny pojazd samochodowy, osiągający ponad 25 km.h, w tym ciągnik rolniczy, przyczepę i pojazd wolnobieżny.
Brak ubezpieczenia OC może wiązać się z wysoką karą, która uzależniona jest zawsze od obowiązującego w danym roku minimalnego wynagrodzenia.

Co obejmuje OC pojazdu w Parnter TUiR S.A.?

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej (OC) pojazdu mechanicznego to ubezpieczenie, które obejmuje przede wszystkim rekompensatę szkód, spowodowanych kolizją lub wypadkiem drogowym z winy kierującego ubezpieczonym pojazdem. Ponieważ ubezpieczenie OC przypisane jest do konkretnego pojazdu, a nie do właściciela, nie ma znaczenia, kto w danym momencie kierował pojazdem. Ochrona ubezpieczeniowa zadziała w każdym wypadku.

Ubezpieczenie OC samochodu w Partner TUiR S.A.

Celem ubezpieczenia OC (odpowiedzialności cywilnej), które jest jednym z ubezpieczeń komunikacyjnych, jest wypłata odszkodowania osobie poszkodowanej w wyniku zdarzenia, spowodowanego przez ubezpieczony pojazd. Ubezpieczenie OC obejmuje zarówno szkody wyrządzone na osobie, jak i szkody wyrządzone na mieniu, a wysokość odszkodowania jest regulowana prawnie przez Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny. Umowa ubezpieczenia OC auta zawierana jest każdorazowo na okres 12 miesięcy.

Suma gwarancyjna OC

Wysokość sumy gwarancyjnej z OC, czyli maksymalnej kwoty, jaka może zostać wypłacona poszkodowanemu w wyniku kolizji lub wypadku drogowego z OC przypisanego do auta, jest regulowana prawnie, co oznacza, że w każdym towarzystwie ubezpieczeniowym jest taka sama i wynosi:
  • równowartość w złotych 5 210 000 EUR w przypadku szkód na osobie;
  • równowartość w złotych 1 050 000 EUR w przypadku szkód na mieniu.
Podane sumy gwarancyjne dotyczą maksymalnych kwot dla jednego zdarzenia.

Jakie korzyści daje ubezpieczenie OC pojazdu?

Przy okazji ubezpieczenia swojego samochodu, warto pomyśleć o dodatkowej ochronie, która daje Ci więcej korzyści dla Ciebie. W Partner TUiR S.A. możesz skorzystać z:
  • ubezpieczenia NNW kierowcy i pasażera – Ty lub pasażer otrzymacie odszkodowanie za uszczerbek na zdrowiu, odniesiony wskutek kolizji lub wypadku drogowego;
  • ubezpieczenia AutoCasco – otrzymasz odszkodowanie za szkody wyrządzone na aucie w wyniku kolizji lub wypadku, niezależnie od tego, kto był sprawcą.

Ubezpiecz swoje auto z Partner TUiR S.A.

Ubezpiecz swoje auto w Partner TUiR S.A. Ubezpieczając swój samochód lub inny pojazd w naszej firmie, możesz liczyć na konkurencyjną ofertę cenową i wygodne płatności. Nasze ubezpieczenia oferujemy zarówno osobom indywidualnym, jak i przedsiębiorcom. Jesteśmy partnerem godnym zaufania. Przekonaj się, wypełniając formularz, porozmawiajmy o Twoich potrzebach.